Mastercard планує відмовитися від магнітних стрічок на своїх картах

Mastercard планує відмовитися від магнітних стрічок на своїх картах

Протягом наступного десятиліття Mastercard планує поступово відмовитися від використання магнітних смуг на своїх кредитних і дебетових картах. Це пов’язано з тим, що індустрія рухається до більш безпечних і зручних альтернатив, таких як чіпи і безконтактні платежі. Mastercard буде першою платіжною мережею, яка поступово відмовиться від цієї технології, що була винайдена ще у 1960-х роках.

Компанія заявила, що відхід від магнітних стрічок почнеться в 2024 році, коли буде скасовано обов’язковість таких смуг на нових картах в Європі, де картки з чіпом вже широко використовуються. У США, де впровадження карт з чіпами відбувається повільніше, перехід почнеться в 2027 році. З 2029 року нові дебетові або кредитні карти Mastercard не матимуть магнітну смугу, а до 2033 року вони повністю зникнуть будь де.

Нагадаємо, що магнітна стрічка була величезним поліпшенням у порівнянні з планшетними друкарськими машинами, які касири використовували для запису даних карти. Але в 1990-х роках був введений глобальний стандарт чіпів EMV, який проклав шлях для більш надійного зберігання інформації про власників карт на невеликих інтегральних мікросхемах, вбудованих в карти. В даний час в 86% операцій по картах в усьому світі використовуються чіпи EMV. Зазвичай вони автентифікуються за допомогою ПІН-коду, є також біометрична аутентифікація по відбитку пальця.

Цікаво, що в США популярність чіпів EMV набагато менше, ніж в інших країнах. У минулому році частка операцій по картах з використанням цієї технології в країні ледь сягала 73%, незважаючи на всі зусилля по заохоченню впровадження цієї технології.

Хоча чіп-карти позиціонуються як наступники магнітних смуг, Mastercard зазначає, що під час пандемії популярність безконтактних платежів, які можна проводити за допомогою карти або сучасного смартфона, різко зросла. Згідно зі статистикою, в першому кварталі цього року кількість безконтактних транзакцій збільшилася на 1 мільярд у порівнянні з минулим роком. У другому кварталі року в усьому світі 45% касових операцій з персоналом були безконтактними.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сплатити 1 грн 1 UAH