Mastercard планує відмовитися від магнітних стрічок на своїх картах

Протягом наступного десятиліття Mastercard планує поступово відмовитися від використання магнітних смуг на своїх кредитних і дебетових картах. Це пов’язано з тим, що індустрія рухається до більш безпечних і зручних альтернатив, таких як чіпи і безконтактні платежі. Mastercard буде першою платіжною мережею, яка поступово відмовиться від цієї технології, що була винайдена ще у 1960-х роках.
Компанія заявила, що відхід від магнітних стрічок почнеться в 2024 році, коли буде скасовано обов’язковість таких смуг на нових картах в Європі, де картки з чіпом вже широко використовуються. У США, де впровадження карт з чіпами відбувається повільніше, перехід почнеться в 2027 році. З 2029 року нові дебетові або кредитні карти Mastercard не матимуть магнітну смугу, а до 2033 року вони повністю зникнуть будь де.
Нагадаємо, що магнітна стрічка була величезним поліпшенням у порівнянні з планшетними друкарськими машинами, які касири використовували для запису даних карти. Але в 1990-х роках був введений глобальний стандарт чіпів EMV, який проклав шлях для більш надійного зберігання інформації про власників карт на невеликих інтегральних мікросхемах, вбудованих в карти. В даний час в 86% операцій по картах в усьому світі використовуються чіпи EMV. Зазвичай вони автентифікуються за допомогою ПІН-коду, є також біометрична аутентифікація по відбитку пальця.
Цікаво, що в США популярність чіпів EMV набагато менше, ніж в інших країнах. У минулому році частка операцій по картах з використанням цієї технології в країні ледь сягала 73%, незважаючи на всі зусилля по заохоченню впровадження цієї технології.
Хоча чіп-карти позиціонуються як наступники магнітних смуг, Mastercard зазначає, що під час пандемії популярність безконтактних платежів, які можна проводити за допомогою карти або сучасного смартфона, різко зросла. Згідно зі статистикою, в першому кварталі цього року кількість безконтактних транзакцій збільшилася на 1 мільярд у порівнянні з минулим роком. У другому кварталі року в усьому світі 45% касових операцій з персоналом були безконтактними.