Panasonic планує створити систему кіберзахисту для автопілотованих автомобілів

Panasonic планує створити систему кіберзахисту для автопілотованих автомобілів

Японська корпорація Panasonic має намір представити систему безпеки, що запобігає кібератакам і захоплення управління над автомобілями, що підключаються. Рішення набуває особливої ​​актуальності у зв’язку з масовим поширенням транспортних засобів, що підключаються до Інтернету або автопілотованих, та їх вразливістю для хакерів.

Нова система контролюватиме програмне забезпечення, встановлене в автомобілях, підключених до Інтернету, і своєчасно виявлятиме нетипову поведінку та спроби злому. Спеціальні групи співробітників на боці Panasonic та автовиробників відстежуватимуть роботу системи цілодобово.

Наприкінці жовтня компанія Panasonic продемонструвала приклад кібератаки та її виявлення в імпровізованому центрі моніторингу, створеному у Токіо. Як тільки демо-автомобіль в Осаці зазнав експериментальної дистанційної атаки, ведуче колесо автомобіля швидко повернулося на 180 градусів, а на пульті спостереження в Токіо пролунав попереджувальний звуковий сигнал.

Та якщо керування бортовим комп’ютером перехоплено в процесі руху автомобіля, це призводить до нещасних випадків, у тому числі зі смертельним наслідком. На практиці відхилення від норми необхідно виявляти на більш ранньому етапі, зазначають в Panasonic. Втім додають, що система компанії здатна саме на це.

Очікується, що команди розробника та виробника співпрацюватимуть у збиранні інформації та оновленні автомобільної системи. За словами Panasonic, встановлене програмне забезпечення можна оновлювати віддалено в міру запобігання атаки ззовні. У компанії заявили, що центр спостереження зможе однаково ефективно обслуговувати автомобілі як у Японії, так і за кордоном.

За даними дослідницької компанії Fuji Keizai Group, кількість підключених до Інтернету автомобілів неухильно зростатиме – з 34% від усіх легкових автомобілів, проданих у світі в 2019 році, до 80% у 2035 році.

Уряд Японії також посилює заходи проти кібератак. Усі нові автомобілі з системами управління рухом, які можна оновлювати бездротовою мережею, з липня наступного року мають проходити перевірку Міністерством землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії.

За заявою міністерства, критерії оцінки включають наявність попередньо встановленої системи управління кібербезпекою від автовиробника, а також можливість оновлення відповідного програмного забезпечення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сплатити 1 грн 1 UAH