Роботи на Олімпійських іграх

Роботи на Олімпійських іграх

Компанія Panasonic надала організаторам Олімпійських і Паралімпійських гра Токіо 2020 кілька варіацій роботів, які допомагають волонтерам, спортсменам і обслуговуючому персоналу.

Спеціально для Ігор розроблений вакуумний робот-пилосос для «розумної» очищення і дезінфекції громадських просторів. З 19 липня по 5 вересня 2021 року ці пилососи в автоматичному режимі чистять і дезінфікують зони загального користування Головного прес-центру, однією з ключових майданчиків Токіо 2020.

Вакуумний робот-пилосос

Оснащені камерами і лидарами роботи безпомилково розпізнають оточення (людей, стіни і перешкоди), уникаючи зіткнень, вбудовані датчики вимірюють відстань до об’єктів, направляючи імпульсний лазерний промінь і фіксуючи час, необхідний для повернення відбитого розсіяного світла. Технологія Panasonic nanoe X, яка використовується роботом, пригнічує бактерії, створюючи чисте і комфортне середовище для відвідувачів прес-центру.

Волонтерів, які роблять багатогодинні піші переходи під спекотним токійським сонцем, оснастили екзоскелетом ATOUN HIMICO. За допомогою сенсорів вони фіксують рухи свого носія і буквально допомагають йому переставляти ноги при ходьбі — за допомогою проводів, що з’єднують двигун на талії і підтримують обидва коліна.

Екзоскелет ATOUN HIMICO.

Обслуговуючий персонал, що працює з вагами, обладнали відразу двома моделями екзоскелетів. ATOUN MODEL Y полегшує навантаження на поперек і використовується при навантаженні і розвантаженні багажу і спорядження спортсменів, а модель ATOUN MODEL Y + kote, доповнена модулем для підтримки рук, полегшує транспортування спортивного спорядження, в т.ч., на Олімпійському стадіоні.

ATOUN MODEL Y + kote

Спеціальні силові дроти, прикріплені до моторів в плечовій частині екзоскелета, візьмуть на себе значну частину навантаження при витягуванні рук, підйомі і перенесенні важких предметів, тим самим підвищуючи ефективність і знижуючи стомлюваність під час роботи. Ці екзоскелети також допоможуть персоналу на змаганнях з пауерліфтингу Паралімпійських ігор в Токіо-2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сплатити 1 грн 1 UAH