Виявлено нову шахрайську схему на популярному сайті бронювання готелів

Виявлено нову шахрайську схему на популярному сайті бронювання готелів

Користувачі в соцмережах повідомляють, що на відомому інтернет-ресурсі Booking.com помічені шахрайські схеми, які дозволяють видурити дані банківської картки через фішинговий сайт.

Як це відбувається: зловмисники публікують об’яву про вакантні апартаменти по ціні, що нижче ринкової. Звичайно на ці апартаменти немає відгуків, але таке завжди буває з новими помешканнями, тому не є чимось дивним. Притому шахраї пропонують бронювання з можливістю відміни і без передоплати, тобто користувач ніби нічим не ризикує.

Далі після бронювання зловмисники надсилають повідомлення у WhatsApp чи інший месенджер з питанням, чи потрібний трансфер з аеропорту чи вокзалу. Такий крок має підтвердити серйозність бізнесу власника помешкання. Але далі шахраї надсилають повідомлення з коротким посиланням через сервіс Booking, де просять перейти на сайт та ще раз підтвердити бронювання. Якщо жертва зробить це, то потрапить на фішінгову сторінку, що імітує Booking та пропонує залишити дані кредитної картки.

Щоб захистися від можливих шахрайських схем, радимо ніколи не переходити по будь-яким посиланням, що надійшли через зовнішній месенжер чи сервіс повідомлень сайту Booking або інший подібний ресурс. Крім того, радимо дуже обережно ставитися до об’яв по бронюванню апартаментів, які були нещодавно викладені і де немає відгуків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сплатити 1 грн 1 UAH