Знайдено спосіб генерувати паливо з вуглекислого газу

Знайдено спосіб генерувати паливо з вуглекислого газу

Інженери Університету Цинциннаті розробляють нові способи перетворення парникових газів на паливо для вирішення проблем зміни клімату.

Доцент Університетського коледжу інженерії та прикладних наук Цзіньцзе Ву та його студенти використовували вуглецевий каталізатор у реакторі для перетворення вуглекислого газу в метан. Цей процес, відомий як «реакція Сабатьє» від покійного французького хіміка Поля Сабатьє. Саме таку реакцію Міжнародна космічна станція використовує для очищення вуглекислого газу з повітря, яким дихають космонавти, і для генерування ракетного палива для утримання станції на високій орбіті.

Та цьому винаходу може знайтися більш широке застосування. Інженери Університету Цинциннаті розробляють нові способи перетворення парникових газів на паливо для вирішення проблем зміни клімату. Крім цього, така технологія може навіть бути використана для повернення астронавтів додому з Марса.

Вчені вважають, що цей процес також має велику комерційну перевагу і може застосовуватися для виробництва палива, який є побічним продуктом реакції.

«Процес у 100 разів продуктивніший, ніж це було всього 10 років тому. Тож ви можете собі уявити, що прогрес далі буде йти швидше та швидше», — сказав Цзіньцзе Ву. Таким чином, можна очікувати, що у найближчі 10 років з’явиться багато стартапів для комерціалізації цієї техніки.

Команда Ву використовує різні каталізатори для виробництва не тільки метану, але й етилену. А саме етилен, який називають найважливішою хімічною речовиною світу, застосовується у виробництві пластмас, гуми, синтетичного одягу та інших виробів.

У майбутньому можна очікувати появи інших каталізаторів, які можуть виробляти більше продуктів. Синтез палива з вуглекислого газу стає ще більш комерційно вигідним у поєднанні з відновлюваною енергією, такою як сонячна або вітрова енергія.

Зараз у нас є надлишок зеленої енергії, яка іноді просто пропадає. Але можна зберігати цей надлишок відновлюваної енергії в хімічних речовинах.

Згаданий вище процес можна масштабувати для використання на електростанціях, які генерують тонни вуглекислого газу. І ефективно, що перетворення відбувається саме там, де виробляється надлишок вуглекислого газу.

Ву сказав, що досягнення у виробництві палива з вуглекислого газу роблять його більш впевненим в тому, що люди такі зможуть полетіти на Марс.

«Зараз, якщо ви хочете повернутися з Марса, вам потрібно буде привезти вдвічі більше палива, що дуже складно. І в майбутньому знадобляться різні види палива. Таким чином, ми можемо виробляти метанол з вуглекислого газу та використовувати його для виробництва інших матеріалів. Тоді, можливо, одного дня ми могли б жити на Марсі», сказав він.

По матеріалам: UC News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сплатити 1 грн 1 UAH